• phone0414 318 3040-3038

  • emailhayem@harran.edu.tr

ŞÜZMER Hizmete Hazır

ŞÜZMER Hizmete Hazır

Harran Üniversitesi (HARÜSEM) koordinatörlüğünde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Harran Eğitim Kooperatifi ve Gençstem Derneği ortaklığında 4-6 yaş arası üstün zekâlı ve yetenekli çocuklar için eğitim merkezi kuruldu

Karacadağ Kalkınma Ajansının, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı SOGEP programı kapsamında fonlanan Şanlıurfa Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi projesinde özel testler sonrası üstün zekâlı ve yetenekli olduğu tespit edilen 4-6 yaş aralığındaki çocuklar için yüksek standartlarda okul öncesi eğitimi verilecek.

Proje Koordinatörü HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Ahmet Göçen de konuya ilişkin olarak “HARÜSEM çocuk kampüsü olarak ilimiz öğrencilerine akademisyenlerimizin desteğiyle en iyi hizmeti vermeye çalıştık, bu proje kapsamında çocuk kampüsünde önemli değişikliklere giderek 4-6 yaş grubu çocuklarımızın kendi potansiyellerini en iyi şekilde ortaya çıkaracak eğitim çalışmalarına odaklanacağız”

Projeye ilişkin konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik: “Millî Eğitim Bakanlığı 2019-23 Strateji Planında okul öncesi eğitimde öğrencilerin bilişsel, duygusal ve fiziksel olarak çok boyutlu gelişmelerinin sağlanması öncelikli amaçlardan biri olarak benimsenmiştir. Bununla birlikte ülkemizde üstün zekalı ve yetenekli öğrenci eğitimi genel olarak 7 yaşından sonra başlamaktadır. Bu projeyle birlikte çocuklarımızın en erken yaştan itibaren çok boyutlu gelişimlerini sağlamak adına merkezimizde pilot çalışmalara yer vereceğiz”
HARÜSEM koordinasyonunda yürütülecek Şanlıurfa Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi projesine Şanlıurfa İl Milli Eğitim Ar-Ge birimi ve Urfa STEM ekibi de destek verecek. Onaylanmış olan proje merkezin tefrişatının tamamlandı özel yetenek taraması ile öğrencilerin kabulüne başlandı. Testelerimiz devam etmekte olup aşağıda yer alan kayıt linkinden sizlerde çocuklarınız adına kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt olmak için tıklayınız. https://tinyurl.com/3ry8hvvm

 

50 nolu haber resmi

 

50 nolu haber resmi