• phone0414 318 3040-3038

  • emailhayem@harran.edu.tr

HARÜSEM Bilişim Kampüsü Büyük Beğeni Topluyor

HARÜSEM Bilişim Kampüsü Büyük Beğeni Topluyor

HARÜSEM Bilişim Kampüsü Büyük Beğeni Topluyor

Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARÜSEM) öncülüğünde T.C. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı destekleriyle hayata geçirilen "eğitimcilerin tekno-pedagojik becerilerini artırma" konulu projenin içerikleri her geçen gün genişliyor. Proje kapsamında kurulan www.bilkampus.com  platformunda birçok eğitim modülü bulunuyor.

“Eğiticilerin Eğitimi” modülü ise en dikkat çeken programlar arasında olup eğitimciler için 21. yüzyıl sınıflarında etkili eğitim ve öğretime yönelik bilgiler içeriyor. T.C. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen eğitici eğitimi modülü kapsamında eğitimcilerin derste doğru eğitim pedagojisi ve teknikleri ile nasıl ders işleyeceklerine ilişkin stratejiler sunuluyor. Modülü tamamlayan eğitimciler her bölüm sonrası çıkan sınavdan başarılı olmaları durumunda eğitici eğitimi katılım belgesine sahip olabiliyor.  https://www.bilkampus.com/dashboard/84/details 

Bilişim Kampüsü kapsamında HARÜSEM, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İbn-i Haldun Üniversitesi öğretim elemanlarının öncülüğünde sunulan eğitimler GAP bölgesindeki okullardan ve öğretim elemanlarından büyük beğeni alıyor. Bilişim Kampüsü platformu katılımcıların kendi hızlarına göre öğrenmelerine imkân sağlamakta ve ilgili içerikler artarak her geçen gün genişletilmektedir. T.C. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen proje kapsamında eğitimcilerin derste ne tür online araçlar ile etkili ders işleyeceklerine ilişkin eğitim paketleri oluşturuldu. Bunlara ek olarak kapsamlı eğitici eğitimi, e-öğrenmenin temelleri, ters yüz edilmiş öğrenme, 21. yüzyılda öğrenmenin doğasına ilişkin yeni bilgiler, online ders materyali hazırlama, eğitimde bilgi ve iletişim teknoloji (BİT) entegrasyonu, alternatif ve online ölçme değerlendirme araçları, e-dersler için öğretim tasarımı gibi konular katılımcılara 7/24 sunuluyor.

HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Ahmet Göçen’in koordinatör olduğu projede Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri başta olmak üzere birçok üniversiteden konu uzmanlarının desteği alındı. Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik proje hakkında şunları ifade etti: "Bilişim Kampüsü projesi güncel eğitim konularını içeren bir platform, özellikle eğitici eğitimi modülü sonrası farklı uzmanlık alanlarında çalışan akademisyenlerin öğretim becerilerinde ciddi bir artış olacağına inanıyorum, programın geliştirilmesine görev alan HRU Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarına ve HARÜSEM çalışanlarına teşekkür ediyorum”